DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
MÜH.ORHAN ALPEREN YILDIZ
MÜH.ORHAN ALPEREN YILDIZ
Giriş Tarihi : 27-07-2022 16:12

GİZLİ GÖKYÜZÜ HÂKİMİYETİ

Teknolojik ve ekonomik gelişmeler ile dünya sanayileşme verilerinin 19. ve 20. yüzyılın dünya savaş sistemini değiştirdiğini gözlemliyoruz. Silahlı ve fiziksel savaşların 21. yüzyılda 3. Dünya ülkeleri, ilkel gruplaşma ve mezhepleşmeler arasında sınıflandığını gözlemliyoruz. Medyaya din ve mezhep savaşları olarak yansıtılıp ardından dünya kamuoyunda dinler ve mezhepler arasında nefret oluşturuluyor.
Peki, bu savaşların asıl yönetenleri kimlerdir?
Eğer bir savaşı kontrol edip yönetmek istiyorsanız o grupları kendinize biat ettirmenize gerek yoktur. Savaşacakları bir ideoloji yaymak ve savaşacakları materyalleri (silah, bomba, araç vs.) temin etmek sizin o savaşı yönetmenize sebep olur. O grupların liderlerinden askerlerine kadar kimsenin sizi tanımasına gerek yoktur. Artık o gruplar sizin için çalışıyordur. 
Ortadoğu’da bitmez tükenmez nefret, savaş ve kardeş düşmanlığı dünya gündem ve kamuoyunu meşgul ederken aslında yapılmak istenen veya yapılan nedir?
Herkes bir tiyatro gibi savaşların kanlı meydanlarını dram ve aksiyon haberlerini takip edip bu bazı ideolojik gurupları heyecanlandırıp bazılarını nefrete sürüklerken arka planda bu olayları kontrol eden dünya devleri, dünyanın stratejik il ve ülkelerinde hakimiyet ve tapulaşmasını arttırdığı gibi sosyal ve ekonomik yapısını kontrol altında tutmaktadır. Biz inançlarımız için savaşıldığını düşünüp ilgi odağımızı kaybederken onlar gökyüzü hâkimiyetini, dünya ekonomisini tekelleştirmektedir.
Geçtiğimiz haftalarda Starlink Uydu sayısını 2 bin 957 ye çıkarırken giderek dünya küresinde hâkimiyet sağlamaktadır. Türkiye 21. yüzyıl darbe girişimlerinde haberleşme şirketlerini, baz istasyonlarını ve antenlerini korumak için mücadele ederken onlar şirkete, baz istasyonlarına, devasa antenlere ihtiyaç duymadan atmosferin ulaştığı her yere haberleşmeyi ulaştırabilmektedirler.
Bu gelişim, atmosferden haberleşmeyi yayabildiği gibi olası husumet ve soğuk savaş esnasında rakip ülkelerin haberleşmeleri fiziki materyallere ihtiyaç duymadan müdahale edebileceklerinin göstergesidir. İlerleyen dönemlerde bu gelişmelerin tehdit yüzdesi artarak istenildiğinde haberleşme, iklim yapısı ve biyolojik savaş etkenlerine müdahale yetkisiyle eşsiz bir hâkimiyet sağlayacaklardır.
Şimdi sizlere soruyorum; dağları silahlı güçlerimizle kontrol altında tutan bizler, askeri tatbikatlarımızla dünyaya gözdağı veren bizler mi tam hakimiyet sağlıyoruz yoksa atmosferi kontrol altına alarak kontrolü silahsız olarak elde tutan onlar mı tam hakimiyet sağlıyor?
Bu gelişimler hem insanlık adına en önemli adımlar hem insanlık adına en tehlikeli adımlardır. İlgi odaklarını doğru belirlemeliyiz. Gelişim sağlanması gereken ve yatırım yapılması gereken sektörleri doğru analiz etmeliyiz. Bu sadece ticari ve ekonomik olarak değil milli güvenlik adına önemli bir konudur.
Son olarak, yazımı özeleştiri yapabilmemiz adına bir komplo teorisiyle bitirmek istiyorum. Olası bir dünya savaşında Dünya küresini uydu ağlarıyla ören dünya güçleri ülkemizde adeta bir faraday kafesi müdahalesi yapılmasıyla birlikte Hakkâri’deki topraklarımızla Edirne’deki topraklarımıza hangi teknolojik ve askeri kabiliyetimiz ile koruma altına alabileceğiz?
Bütün olumsuz koşullara hazırlıklı olmalı, dünya listelerinde yükselmek istiyorsak ekonomi ve askeri gücün yanı sıra uydusal sistemlerimizle milli güvenliğimizi güçlendirmeliyiz.
 

NELER SÖYLENDİ?
@
MÜH.ORHAN ALPEREN YILDIZ

MÜH.ORHAN ALPEREN YILDIZ

DİĞER YAZILARI TÜRKİYE'NİN DÖVİZDEN ALTINA GEÇİŞİ: EKONOMİK BAĞIMSIZLIĞIN ANAHTARI MI? 5G TEKNOLOJİSİ ve TÜRKİYE ALTYAPISI AKILLI ŞEHİRLER VERİMLİ ŞEHİRLERDİR AKDENİZ HAKİMİYET ŞARTI: KIBRIS ve TÜRKİYE TÜRKİYE YÜZYILI ve FAYDASIZ MUHALİF ZİHNİYET TÜRK EKONOMİSİNİN POTANSİYEL YILDIZI ECDADI TANIMAK YAPAY ZEKANIN İŞ GÜCÜNDE YÜKSELİŞİ VE TÜRKİYE'NİN POTANSİYELİ BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR: TÜRK BİRLİĞİ YATIRIM FONU DÖNÜŞEN TÜRKİYE, PARLAYAN İHRACAT Türkiye'nin Kararlı Duruşu MANİPÜLATİF SEÇİM İLKESİZ MUHALEFET TÜRKİYE’NİN ORTADOĞU ROLÜ SAHİPLİ GÖRÜNÜMLÜ SAHİPSİZLİK SEÇİMİN EKONOMİK RÜZGARI BOZUK SİYASİ SATIH PARANIN DİJİTAL YOLCULUĞU TÜRKİYE’NİN ACI GÜNLERİ ROBOT MU İNSAN MI? GİZLİ RESESYON ve TEKNOLOJİK İŞSİZLİK GEÇ KALIYORUZ ! GELECEK YAPAY ZEKA VE YERLİ YAZILIMDA 2023 BÜTÇESİ VE TÜRKİYE YÜZYILI 2020-2022 SERÜVENİNİN SONU GEÇMİŞ “ÇİN MALI” ŞİMDİ “TÜRK MALI” DEVLET DESTEK VE TEŞVİKLERİ TÜRKİYE 2022 YILI TEKNOLOJİ RAPORU ATATÜRK’ÜN CHP’SİNE EMPERYALİST BAŞDANIŞMAN SEÇİM ÖNCESİ TÜRKİYE TEKNOLOJİ YATIRIM DURUMU DEVLETÇİLİK TEKNOKRASİ VE DÜNYA EKONOMİSİ ? MATEMATİĞİ ANLAMAK Türkiye Yerli Otomobili “TOGG” GİZLİ DIŞA BAĞIMLI KALEMLER TARIM 4.0 DÜNYA ENERJİ KRİZİ VE TÜRKİYE GELECEĞİN GİZLİ KAHRAMANLARI “PİLLER” HEDEF NÜFUS VE KİTLESEL KONTROL TEKNOLOJİK SOMUTTAN SOYUTA GEÇERKEN SOĞUK SAVAŞ VE YENİ BLOKLAŞMA GEÇMİŞ mi? GELECEK mi? ASIL KAVGA nedir? NEDİR BU BÜYÜK VERİ? SAVAŞMAYA DEĞER Mİ? ENDÜSTRİ 4.0 İLE DEĞİŞEN DÜNYA KRİZ mi FIRSAT mı ? GENÇLİK ve EKONOMİ SARMALI TEKNOLOJİYE KÖLE HAYATLAR BİLİM KURGU FİLMLERİ GERÇEK Mİ OLUYOR ?
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
 • Süper LigOP
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
BURÇ YORUMLARI
 • KOÇ
  Koç Burcu
 • BOĞA
  Boğa Burcu
 • İKİZLER
  İkizler Burcu
 • YENGEÇ
  Yengeç Burcu
 • ASLAN
  Aslan Burcu
 • BAŞAK
  Başak Burcu
 • TERAZİ
  Terazi Burcu
 • AKREP
  Akrep Burcu
 • YAY
  Yay Burcu
 • OĞLAK
  Oğlak Burcu
 • KOVA
  Kova Burcu
 • BALIK
  Balık Burcu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA