YEREL
Giriş Tarihi : 26-03-2024 15:24

ESKİ ŞEHİRLER ARASI OTOBÜS TERMİNALİ YIKIM ÇALIŞMALARI BAŞLADI

ESKİ ŞEHİRLER ARASI OTOBÜS TERMİNALİ YIKIM ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Elazığ Belediyesi tarafından, şehrin dışa açılan vizyonu açısından son derece önemli olan ve tam donanımlı şekilde inşa edilen Elazığ Şehirler Arası Otobüs Terminali'nin hizmete başlamasının ardından, eski terminal binasının yıkım çalışmaları başladı.

Elazığ’da yaklaşık 50 yıl boyunca kente hizmet veren, şehrin vizyonuna yakışmayan ve ihtiyacı karşılayamayan eski şehirler arası otobüs terminal binasının yerine, şehrin yıllardır beklediği Yeni Şehirler Arası Otobüs Terminali'nin inşa edilmesinin ardından, eski otobüs terminal binasının yıkım işlemleri başladı.

Gerçekleştirilen ihalenin ardından 12 bin metrekare alan içerisinde başlayan ve yoğun bir şekilde devam eden yıkım işleminin yaklaşık 45 gün sürmesi planlanıyor.

ELAZIĞ ŞEHİRLER ARASI OTOBÜS TERMİNALİ, ŞEHRİN MARKA DEĞERLERİNDEN BİRİ OLDU

Öte yandan Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın vizyon projelerinden biri olan Yeni Şehirler Arası Otobüs Terminali, Güney Çevre Yolu üzerinde yaklaşık 15 bin metrekare alanda inşa edildi. Sadece ulaşım alanında değil turizm noktasında da Elazığ’a katkı sağlayan Yeni Otobüs Terminali, şehrin ihtiyaçları doğrultusunda ulaşımda konfor sağlamaya devam ediyor. Tam donanımlı, modern ve yolcuların ihtiyaçlarını karşılayan Elazığ Şehirler Arası Otobüs Terminali, şehrin marka değerlerinden biri oldu.

Toplam 8 bin 348 metrekare kapalı alana, 6 bin 556 metrekare yarı açık alana sahip terminal binası bünyesinde; 49 adet peron, 42 adet bilet gişesi, 18 adet dükkân, 2 adet restoran-kafe, büfe ve mescitler yer alıyor.

mehmet karakılıçmehmet karakılıç