YEREL
Giriş Tarihi : 21-12-2022 15:12

FIRAT EDAŞ’TAN BAYIRLI’YA 1.6 MİLYON TL YATIRIM

FIRAT EDAŞ’TAN BAYIRLI’YA 1.6 MİLYON TL YATIRIM

Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş., Bingöl ve ilçelerinde kesintisiz enerji arzı ve kaliteli dağıtım hizmeti vermek amacıyla yatırımlarını aralıksız sürdürüyor. Fırat EDAŞ, son olarak Bayırlı Köyü’nde 1.6 milyon TL tutarındaki yatırım çalışmalarını tamamladı.

Fırat EDAŞ kaliteli hizmet anlayışı kapsamında gerçekleştirilen çalışmalarda, bölgenin elektrik arzına yönelik yapılan yatırımlar ile müşteri memnuniyeti odaklı hizmetlerine devam ediyor.

Bingöl’ün Genç İlçesi’ne bağlı Bayırlı Köyü’nde 2022 yılı yatırım programı kapsamında planlanan ve Bayırlı grubunu besleyen enerji nakil hattı yeni yatırımlar ile güçlendirildi. Proje kapsamında toplamda 1,6 milyon TL yatırım ile 30 ton dağıtım varlığı kullanılarak 6 kilometrelik enerji nakil hattı yenilendi. Fırat EDAŞ, kış aylarında enerji verimliliğini ve sürekliliğini devam ettirmek amacıyla olumsuz ve zorlu arazi koşullarına rağmen çalışmalarını tamamladı.

Yatırım programı dahilinde çalışmaların artarak devam edeceğini hatırlatan Fırat EDAŞ yetkilileri, sorumluluk alanı içinde abonelerinin talep ve beklentilerini en iyi şekilde karşılamanın gayreti içerisinde olduklarını ifade etti.

mehmet karakılıçmehmet karakılıç