YEREL
Giriş Tarihi : 03-05-2024 14:48

HAMZABEY BARAJ SUYU, ATAŞEHİR MAHALLESİ’NE VERİLMEYE BAŞLANILDI

HAMZABEY BARAJ SUYU, ATAŞEHİR MAHALLESİ’NE VERİLMEYE BAŞLANILDI

Elazığ Belediyesi’nin Hamzabey Baraj suyunu şehir geneline ulaştırmaya yönelik projesi ilerliyor. Daha önce derin su kuyularıyla içme suyu ihtiyacı karşılanan Ataşahir Mahallesi’ne Hamzabey Barajı'ndan su verilmeye başlandı.

Elazığ Belediyesi tarafından şehrin önümüzdeki on yıllar süresince ihtiyacını giderecek altyapı yenileme çalışmaları belirlenen periyotta devam ederken Karşıyaka Mahallesi Arıtma Tesisi-Hilalkent Mahallesi arası ana isale hattı imalat çalışmaları tamamlandı. Hattın imalat çalışmalarının tamamlanmasının ardından Hamzabey Baraj suyu, Ataşahir Mahallesi’ne verilmeye başlandı.

Elazığ Belediyesi’nden yapılan açıklamada hem Belediye bünyesindeki ekipler hem de Sağlık Müdürlüğü bünyesindeki ilgili birimler tarafından su kalitesinin takibi noktasında gerekli analizlerin düzenli olarak titizlikle yapıldığı belirtilerek; “Şehir şebeke suyunun depo çıkışlarından itibaren düzenli olarak numune almak suretiyle analizleri yapılmaktadır. Su numunelerinin alınması ve su analizlerinin yapılması ilgili ve yetkili kurum olan İl Sağlık Müdürlüğü’nce gerçekleştirilmekte ve denetlenmektedir. Yapılan tüm incelemeler ve analizler sonucunda içme suyumuzun, Sağlık Bakanlığı’nın 'İnsani Tüketim Amaçlı Sular Hakkındaki Yönetmeliğe' uygun niteliktedir. ” denildi.

mehmet karakılıçmehmet karakılıç