YEREL
Giriş Tarihi : 17-05-2024 10:41

Elazığ Ticaret Borsası Heyeti’nin Ankara Temasları

Elazığ Ticaret Borsası Heyeti’nin Ankara Temasları

Elazığ Ticaret Borsası Heyeti Ankara’da bir dizi temasta bulundu. TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu ile bir araya gelen Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ Fırat Hayvan Ürünleri Tedarik Ve Ticaret Merkezi Projesi için destek talebinde bulundu.

Elazığ Ticaret Borsası Heyeti bir dizi ziyarette bulunmak ve 80. TOBB Genel Kuruluna katılmak üzere Ankara’daydı.

Elazığ Ticaret Borsası Heyeti genel kurul öncesinde ilk olarak TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu ile bir araya geldi. 

Ticaret Borsası  başkan Mehmet Ali Dumandağ, Rifat Hisarcıklıoğlu‘na Elazığ Ticaret Borsası tarafından yürütülmekte olan projeler hakkında bilgi vererek Fırat Hayvan Ürünleri Tedarik ve Ticaret Merkezi Projesi başta olmak üzere Borsa olarak yürütülen projelere TOBB’un destek ve katkılarının sürdürülmesi talebinde bulundu.

Rifat Hisarcıklıoğlu, Elazığ Ticaret Borsasının çalışmalarından memnun oldukların dile getirerek talep edilen yeni hizmet binası için her türlü desteği vereceğini belirtti.

 

 

Elazığ Ticaret Borsası Heyeti daha sonra Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığına atanan Dr. Abdulvahap Yoğunlu’yu makamında ziyaret etti.

Başkan Dumandağ, Borsa ile Fırat Kalkınma Ajansının birlikte yürüttüğü birçok proje ve Elazığ, Malatya, Bingöl, Tunceli illerinde verdiği bu hizmet ve desteklerinden dolayı Abdulvahap Yoğunlu’ya teşekkürlerini iletti ve yeni görevinde başarılar diledi.

 

 

Elazığ Ticaret Borsası Heyeti daha sonra Elazığlı Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı Başkan Danışmanı Nebi Çelik’i makamında ziyaret etti.

 

 

Elazığ Ticaret Borsası tarafından yürütülen Fırat Hayvan Ürünleri Tedarik ve Ticaret Merkezi projesinin tamamlayıcısı olarak Elazığ Belediyesi işbirliğinde Doğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı’na sunularak onaylanan ve Bakanlık ve Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı’nda onay bekleyen Modüler Kesimhane ve Et İşleme Tesisi ile küçükbaş hayvan padoklarını içeren DAP Projesi için destek talebinde bulundu. 

 

 

Nebi Çelik, Elazığ Ticaret Borsası heyetinin yapmış olduğu nazik ziyaretten ötürü teşekkürlerini ileterek, Elazığ ve bölge hayvancılığına önemli katkılar sunacak projelerin destekçisi olacaklarını kaydetti.

 

mehmet karakılıçmehmet karakılıç