YEREL
Giriş Tarihi : 09-07-2024 15:24

Yeni Mahalle ve Zafran Mahallesi’nin İmar ve Şuyulandırma Sorunu Çözüme Kavuştu

Yeni Mahalle ve Zafran Mahallesi’nin İmar ve Şuyulandırma Sorunu Çözüme Kavuştu

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, yıllardır devam eden Yeni Mahalle ve Zafran Mahallesi’nin imar ve şuyulandırma sorununu çözüme kavuşturdu.

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, saha incelemelerine devam ediyor. Başkan Şerifoğulları bu kapsamda ilk olarak Yeni Mahalle Muhtarı Ayhan Yılmaz’ı ziyaret etti. Başkan Yardımcıları, Birim Müdürleri ve Belediye Meclisi Üyesi Fatih Çelik’in de eşlik ettiği Başkan Şerifoğulları, Elazığ Belediyesi tarafından yapımı devam eden projelerin çalışmalarını yerinde görerek gelinen aşamaya ilişkin yetkililerden bilgi aldı.

 

 

BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI, ZAFRAN MAHALLESİ’NDEKİ ÇALIŞMALARLA İLGİLİ BİLGİ ALDI

Elazığ Belediye Başkanı Şerifoğulları ardından, Zafran Mahallesi’nde bir dizi incelemede bulundu. Zafran Mahalle Muhtarı Selahattin Kuşaksız ile de bir araya gelen Başkan Şahin Şerifoğulları, vatandaşlar tarafından ilgi ile karşılandı. Vatandaşların taleplerini dinleyen Başkan Şerifoğulları, Zafran Mahallesi’nde planlanan, devam eden ve tamamlanan çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları son olarak Zafran Mahallesi Toplu Konut İdaresi (TOKİ) alanında devam eden çalışmaları yerinde inceledi.

 

 

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, yıllardır süren Yeni Mahalle ve Zafran Mahallesi’nin imar ve şuyulandırma problemini de çözüme kavuştururken, vatandaşların tapu işlemleri tamamlanmış oldu.Bu kapsamda bölgede ikamet eden vatandaşlar, E-devlet ve web-tapu üzerinden tapularının takibini yapabilecek. Ayrıca, Tapu ve Kadastro Elazığ Bölge Müdürlüğü’ne başvuruda bulunacak olan vatandaşlar, belli bir harç bedeli karşılığında Tapu Belgesi'ne sahip olabilecek.

Öte yandan Tapu Tahsis Belgesi ve yapı Kayıt Belgesi'ne sahip olan vatandaşlar da belgelerinde belirtilen kuruma müracaat edebilecek. Bu doğrultuda Tapu Tahsis Belgesi'nde Belediye ibaresi bulunan vatandaşlar Elazığ Belediyesi’ne, Maliye ifadesi yer alan vatandaşlar da Milli Emlak Müdürlüğü’ne başvuruda bulunup satışı isteyebilecek ve tapularına kavuşabilecek.

YENİ MAHALLE MUHTARI YILMAZ; “BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN ŞERİFOĞULLARI’NA TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Şehrin temel ihtiyaçlarını büyük ölçüde karşılayan ve yıllardır ötelenen sorunları birer birer çözüme kavuşturan Başkan Şerifoğulları’na teşekkür eden Yeni Mahalle Muhtarı Ayhan Yılmaz; “Yıllardır çözüme kavuşturulamayan kanal üstü imar ve Zafran Mahallemizdeki şuyulandırması yapılan evlerin problemi, bugün itibarıyla çözülmüş durumdadır. Emeği geçen Saygıdeğer Belediye Başkanımız Şahin Şerifoğulları’na teşekkür ediyoruz. Tapu Tahsis Belgesi'nde Belediye yazan vatandaşlarımız Elazığ Belediyesi’ne, Maliye yazan vatandaşlarımız ise Milli Emlak Müdürlüğü’ne başvuruda bulunup satışı isteyebilir.” dedi.

 

 

ZAFRAN MAHALLESİ MUHTARI KUŞAKSIZ; “BAŞKANIMIZ, MAHALLE SAKİNLERİMİZ İÇİN BÜYÜK EMEK SARF ETTİ”

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın mahalle sakinleri için önemli bir emek sarf ettiğini dile getiren Zafran Mahalle Muhtarı Selahattin Kuşaksız; “Uzun yıllardır Yeni Mahalle ve Zafran Mahallesi’nin çözülemeyen imar sorunu ortadan kalktı. Bütün vatandaşlarımız E-devlet üzerinden tapularını görebilir. Tapu Tahsis Belgesi'nde Belediye yazan vatandaşlarımız Elazığ Belediyesi’ne, Maliye yazan vatandaşlarımız ise Milli Emlak Müdürlüğü’ne başvuruda bulunup satışı isteyebilir. Bu süreci hızlı bir şekilde çözüme kavuşturan Elazığ Belediye Başkanımız Sayın Şahin Şerifoğulları’na çok teşekkür ediyorum. Mahalle sakinlerimiz için büyük bir emek sarf etti. Mahallem adına kendisine şükranlarımızı sunuyoruz.” ifadesinde bulundu.

 

 

BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI; “HAYIRLI, UĞURLU OLSUN”

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları da; “Yeni Mahalle ve Zafran Mahallemizde yıllardan beri çözüm bekleyen bölgelerde imar ve şuyulandırma problemini çözüme kavuşturarak vatandaşlarımızın tapu işlemlerini tamamladık. Vatandaşlarımız e-devlet ve web-tapu üzerinden takibini yapabilirler. Hayırlı, uğurlu olsun inşallah.” dedi.

 

mehmet karakılıçmehmet karakılıç