YEREL
Giriş Tarihi : 13-06-2023 15:15

Vali Dr. Toraman: Vatanımızın Bölünmez Bütünlüğünü Her Türlü Tehdide Karşı Koruyorlar

Vali Dr. Toraman: Vatanımızın Bölünmez Bütünlüğünü Her Türlü Tehdide Karşı Koruyorlar

Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman Jandarma Teşkilatı’nın 18. Yıl dönümü dolayısıyla açıklamalarda bulundu. Vali Dr. Toraman, “Vatanımızın bölünmez bütünlüğünü her türlü tehdide karşı koruyorlar” dedi.

Jandarma teşkilatı 184. şanlı yıl dönümünü yaşıyor. Bu kapsamda Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman, jandarma teşkilatının kuruluş yıl dönümü dolayısıyla açıklama yaptı.

TORAMAN: VATANIMIZIN BÖLÜNMEZ BÜTÜNLÜĞÜNÜ HER TÜRLÜ TEHDİDE KARŞI KORUYORLAR

 Vali Dr. Toraman açıklamasında, “Kurulduğu günden bu yana, devletimizin bekası; birliğimizin, beraberliğimizin muhafazası ve milletimizin huzur ve güven içerisinde yaşaması için fedakârca hizmet veren Jandarma Teşkilatımızın 184’üncü kuruluş yıl dönümünü gururla kutluyoruz. Köklü bir tarihe ve şanlı bir maziye sahip, ülkesine sadakat ve onurla hizmet eden Türk Jandarma Teşkilatı, vatanımızın bölünmez bütünlüğünü her türlü tehdide karşı koruyarak; asayişten teröre, toplumsal olaylardan trafiğe, kaçakçılık suçlarından organize suçlarla mücadelenin yanında vatandaş odaklı bir anlayışla sosyal faaliyetler gibi birçok alandaki önemli görevleri, yüksek bir vazife şuuruyla yerine getirerek, milletimizin övgü ve güvenine mazhar olmuştur. Teknolojik donanımı ve disiplinli kadrosu ile ülkemizin dört bir sathında olduğu gibi, ilimizde de huzur ve güven ortamının tesisinde gösterdikleri gayretten dolayı tüm teşkilat mensuplarımızı tebrik ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle Jandarma Teşkilatımızın 184. kuruluş yıl dönümünü içtenlikle kutluyor, vatanımız uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor; tüm teşkilat mensuplarımıza aileleriyle birlikte sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

mehmet karakılıçmehmet karakılıç