YEREL
Giriş Tarihi : 13-11-2022 20:19

TÜRK DÜNYASINA MAKEDONYADA SEVGİ SELİ

TÜRK DÜNYASINA MAKEDONYADA SEVGİ SELİ

Türk Dünyası 7. Belgesel Film Festivali Ödüllü Filmler Makedonya gösterimi Proje ortağımız Avrupa Amerika Fon Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleşti…

Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu öncülüğünde yapılan.TC Kültür ve Turizm Bakanlığı Sınama Genel Müdürlüğü, Türk Dünyası Belediyeler Birliği destekleri lie Üniversiteler Meslek örgütleri, Sivil toplum örgütleri ile Basın kuruluşlarının proje ortaklığı yaptığı 7.Türk Dünyası Belgesel film festivali ödüllü filmler Makendonya gösterimi başkent Üsküp’te gerçekleşti.

Uluslararası Amerikan Fon Üniversitesinin ev sahipliğinde gerçekleşen Belgesel film gösterimi yoğun ilgi gördü..

9 Ülke 9 şehir 1 Festival sloganı ile uluslararası gösterimlerin bu seferki durağı Makedonya’nın başkenti Üsküp oldu.

Fon Üniversitesinde izleyiciler ve öğrenciler ile buluşan, dereceye giren belgeseller ilgiyle izlendi.

Fon Üniversitesi Mütevelli heyeti başkanı Sefer Canoski ve Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Menderes Demir’in konuşmaları ile başlayan program öncesi Makedonya ve Türk Milli marşları dakikalarca ayakta alkışlandı.

Türkiye’den Yeşilçam’ın efsane isimlerinden Engin Çağlar’ın da hazır bulunduğu gösterimlerde bir çok resmi ve sivil toplum temsilcileride yer aldı. .

Proje ortağı olan Fon Üniversitesine günün anısına plaket sunan Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Menderes Demir, ‘Fon Universitesinin Türk Dünyasında önemli bir yeri var. Üniversitenin Projemize destek vermesi bizleri son derece memnun ediyor. Başta Mütevelli heyeti başkanı sayın Sefer Canoski’ye ve kıymetli hanımefendi eşleri Sezen Canoski’ye çok teşekkür ediyorum, Fon Üniversitesi bizim için Türkiye demek, yol arkadaşımız demektir dedi.

Fon Üniversitesi Mütevelli heyeti başkanı Sefer Canoski ise yaptığı konuşmada “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ülkesinden gelen herkesi yürek dolusu sevgilerimle karşılıyor, Yurtta Sulh Dünyada Sulh diyen mükemmel lider Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 84. yıldönümünde saygı ve sevgiyle anıyorum dedi.

Derece alan belgesel filmlerin gösterimleri ile devam eden program sonunda ise Makedon ve Türk öğrenciler bir birlerine sarılarak dostluk mesajı verdiler.

AdminAdmin