SPOR
Giriş Tarihi : 16-12-2022 23:21

TSYD Temsilciler Toplantısı İstanbul’da Gerçekleşti 

TSYD Temsilciler Toplantısı İstanbul’da Gerçekleşti 

Kısa adı TSYD olan Türkiye Spor Yazarları Derneği il temsilcileri toplantısı İstanbul’da gerçekleşti. Toplantıya Elazığ Temsilcisi Coşkun Kamaç da katıldı. 
Türkiye Spor yazarları derneği genel merkezinin düzenlemiş olduğu “temsilciler toplantısı” İstanbul’da gerçekleştirildi. Türkiye’nin en büyük spor medyasını içinde bulunduran Türkiye Spor Yazarları Derneği il temsilcileri,  genel başkan Oğuz Tongsir’in daveti üzerine 14-16 Aralık tarihlerinde İstanbul TSYD tesisleri Hall Salonunda bir araya geldi. Temsilciler toplantısı öncesinde il temsilcilerine TSYD genel merkezi bünyesinde bulunan sosyal ve spor tesislerini gezdiren TSYD genel başkanı Oğuz Tongsir, bir çok alanının kullanılamaz ve atıl durumda olan tesiste kendi dönemlerinde yapılan çalışmalarla şimdi çeşitli spor ve sosyal aktivitelerin yapıldığını ifade etti. 
TSYD’yi Anadolu’ya da yayarak geniş bir aile yelpazesi oluşturduklarını ifade eden Tongsir, her temsilcinin bulundukları illerde TSYD’yi gururla temsil ettiklerini belirtirken, Anadolu gazetecisine değer veren, kucaklayan, sahip çıkan, haklarını koruyan bir anlayış içerisinde olduklarını belirtti. 
TSYD Genel Başkanı Oğuz Tongsir; ”Bu gün burada sizlerle birlikte olmanın mutluluğunu TSYD olarak yaşıyoruz Biz herkesi kucaklıyoruz. Bizden-sizden diye ayrışım yapmıyoruz. Anadolu ile TSYD daha da güçlendi. Bu birlikteliğimiz herkese örnek olsun “ açıklamasını yaptı. 2 gün süren toplantıda TSYD Genel Başkanı Oğuz Tongsir, TSYD Koordinatörü ve Akreditasyon sorumlusu Birgül Pullukçu’yla birlikte TSYD temsilcilerinin illerinde yaşamış oldukları sıkıntıları, eksiklikleri ve yapılması gerekenleri dinleyerek çözüm önerilerinde bulundular. TSYD Koordinatörü ve Basın Akreditasyon sorumlusu Birgül Pullukçu da işlerini ciddi yaptıklarını ve Spor medyasına mensup ve aktif olan kişilere ancak yıllık sabit kart çıkarttıklarını belirterek, bu konuda taviz vermediklerini ifade etti. 
Toplantıda söz alarak bir konuşma yapan Türkiye Spor yazarları derneği Elazığ il temsilcisi Coşkun Kamaç, maçlarda özellikle stadyum girişlerinin yetersizliğini,  turnikelerin olmayışını, geçmişte yayıncı kuruluşlarıyla yaşanan sıkıntılar ve il spor güvenlik kurullarında TSYD temsilcilerinin bulunmaması gibi konulara değindi.
 

AdminAdmin