SPOR
Giriş Tarihi : 28-08-2023 12:52

SUTOPU TAKIMI ANALİGDE TÜRKİYE 4.SÜ

SUTOPU TAKIMI ANALİGDE TÜRKİYE 4.SÜ

2023 Osman Bayrakdar Anadolu Yıldızlar Ligi (ANALİG) Sutopu Türkiye Birinciliği müsabakaları Nevşehir’de gerçekleşti.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından sporun tabana yayılması, daha fazla müsabakanın yapılması, kulüplere ve milli takımlara alt yapı oluşturulması amacıyla hayata geçen Anadolu Yıldızlar Lig’i (ANALİG) projesi kapsamında Nevşehir’de 21 - 27 Ağustos 2023 tarihlerinde Su topu Türkiye Birinciliği müsabakaları düzenlendi.

Analig Sutopu Türkiye Birinciliği müsabakalarına İzmir, Ankara, Bursa, Edirne, Konya, İstanbul, Kayseri, Elazığ, Gaziantep, Hatay, Giresun, Karabük, Kocaeli, Antalya, Adana ve Nevşehir’den yaklaşık 300 sporcu ve antrenörlerin katılımı ile 23 Ağustos Çarşamba günü müsabakalar açılış seremonisi ile birlikte başladı.

Yüzme havuzunda 5 gün süren müsabakalar sonunda kategorilerinde İlimizden katılım sağlayan Kadınlar takımı Türkiye 4.sü olarak müsabakayı tamamladı.

Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yaptığı açıklamada, “Sutopu kız-erkek takımlarımız uzman antrenörlerimiz ile birlikte profosyonel liglerde mücadelelerine devam ediyorlar. Bu takımlarımız Anadolu Yıldızlar Ligi’ne de ilimizi temsilen katılarak Türkiye 4.sü oldular. Sutopu branşı bizler için önemli bir yere sahip. Sporcularımıza ve antrenörlerimize bu konuda elimizden gelen tüm destekleri veriyoruz. Aldıkları ve ilimize, bizlere kazandırdıkları başarılardan dolayı sporcularımızı ve antrenörlerini tebrik ediyoruz” denildi.

mehmet karakılıçmehmet karakılıç