YEREL
Giriş Tarihi : 18-09-2023 14:51   Güncelleme : 27-12-2023 01:57

REKTÖR PROF. DR. GÖKTAŞ’A ÇEKYA’DA BİLİME KATKI ÖDÜLÜ VERİLDİ

 REKTÖR PROF. DR. GÖKTAŞ’A ÇEKYA’DA BİLİME KATKI ÖDÜLÜ VERİLDİ

Çekya’nın başkenti Prag’da düzenlenen 9. Uluslararası Bilim Kültür ve Spor Kongresi’nde Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş’a Bilime Katkı Ödülü takdim edildi.

Çekya’nın Prag şehrinde düzenlenen Fırat Üniversitesi’nin de destekleyen kuruluşlar arasında yer aldığı “9. Uluslararası Bilim Kültür ve Spor Kongresi” gerçekleştirildi.

tarafbet

Kongreye; Türkiye’den Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Yıldız, Kars Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Kapu ve birçok uluslararası akademisyen katılım sağladı.

Yüz yüze ve çevrim içi sunumların yapıldığı kongrede konuşma yapan Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, uluslararası sempozyumların önemine değindi ve kongrede sunulan bildirilerin bilim dünyasına katkı sağlayacağını söyleyerek katılımcılara başarılar diledi.

Gerçekleştirilen kongrede Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş Bilime Katkı Ödülü’ne layık görüldü. Prof. Dr. Fahrettin Göktaş’a ödülünü Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Orhan takdim etti.

Öte yandan Rektör Prof. Dr. Göktaş, Macaristan Yunus Emre Enstitüsünü ziyaret ederek ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş’ın da yer aldığı Budapeşte Demografi Zirvesi'ne katıldı.

mehmet karakılıçmehmet karakılıç