YEREL
Giriş Tarihi : 19-08-2022 09:38

ÖZTÜRK: MAĞDUR OLAN KESİMLERİN DUYGULARINA TERCÜMAN OLUNMUŞTUR

ÖZTÜRK: MAĞDUR OLAN KESİMLERİN DUYGULARINA TERCÜMAN OLUNMUŞTUR

Enerji Piyasası Denetleme Kurulu, OSB Başkanı Suat Öztürk ile ilgili suç duyurusunda bulundu. Konu ile ilgili açıklama yapan Başkan Öztürk, hiç bir kurumu töhmet altında bırakmadıklarını, mağdur kesimlerin duygularına tercüman olduklarını söyledi.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu, Çarşamba günü Organize Sanayi Bölgesi’nde düzenlenen toplantıda konuşan Başkan Suat Öztürk’ün açıklamalarının adından suç duyurusunda bulunacağını açıkladı. EPDK, “Elazığ OSB Yönetim Kurulu Başkanı Suat Öztürk hakkında kurumumuza yönelik 'gangster, şehir eşkıyası' şeklindeki hakaretleri sebebiyle suç duyurusunda bulunulmuştur. Bundan sonra da eleştiri sınırlarını aşan, kurumumuza yönelik hakaret içeren paylaşım ve değerlendirmelerde bulunmuştur” denilerek, Öztürk hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı.

ÖZTÜRK: MAĞDUR OLAN KESİMLERİN DUYGULARINA TERCÜMAN OLUNMUŞTUR

Konu ile ilgili açıklama yapan Başkan Suat Öztürk, “Yapılan açıklamanın önündeki ve arkasındaki açıklama ve kastedilene bakılmadan sadece cımbız ile çeker gibi bazı kelimelerin alınarak değerlendirme yapılması ve buna göre hüküm verilmesi tamamen art niyetli ve niyet okumadan öteye gitmeyen talihsiz yapıcı eleştiriyi hazmedemeyen beyanlardır. Ancak EPDK konu hakkında suç duyurusunda bulunacağını ifade ederek açıklamalarda bulunmuştur. İşin özeti; açıklama veya beyanatların tamamı okunup değerlendirildiğinde ‘gangster’ kelimesi yayımlanan EPDK kurul kararı sebebiyle mağduriyet yaşayan sanayicilerimizin hukuki haklarının gözetilmediği ve sanayicilerin maddi zararının oluştuğu ve ortaya çıkacak mevcut durumun vahameti izah edilmeye çalışılmıştır. Burada herhangi bir kamu veya tüzel kurum töhmet altında bırakılmak istenmemiş ve hakaret düşüncesiyle de kesinlikle yapılmış bir açıklama yoktur. Herhangi bir kurum kastedilerek ve gözetilerek açıklama yoluna gidilmemiş, bilakis sanayici ve bu konuda mağdur olan kesimlerin duygularına tercüman olunmuştur” dedi.

 

 

mehmet karakılıçmehmet karakılıç