YEREL
Giriş Tarihi : 11-09-2022 18:46

Müdür Yiğit Elazığ’daki Okulların Son Durumunu Açıkladı

Müdür Yiğit Elazığ’daki Okulların Son Durumunu Açıkladı

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yiğit, 2022-2023 eğitim öğretim yılının başlayacak olması dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak kent genelindeki okullar hakkında bilgilendirmede bulundu.

Elazığ’da 12 Eylül Pazartesi 110 bin 581 öğrenci okulun yolunu tutacak.  Bu Kapsamda 647 Okul ve Kurum açılacak.  Yine Elazığ genelinde 9 bin 41 öğretmen de 12 Eylül itibari ile eğitim öğretim yılına başlamış olacak. Yarıyıl tatili 23 Ocak-3 Şubat 2023 tarihleri arasında yapılacak. 14-18 Kasım 2022'de birinci, 17-20 Nisan 2023'te ikinci ara tatil yapılacak. Ayrıca ikinci ara tatil, 21 Haziran'da başlayacak Ramazan Bayramı tatiliyle birleşecek.2022-2023 eğitim-öğretim yılı 16 Haziran 2023 tarihinde sona erecek.

Başlayacak olan eğitim öğretim yılı öncesinde Elazığ İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yiğit bir mesaj yayımladı.  Müdür Yiğit öte yandan Elazığ’da yapılan çalışmalarla ilgili de bilgiler vererek 28 okuldaki güçlendirme çalışmalarının tamamlandığını söyledi.

Elazığ’da 12 okulun bu yıl ilk kez öğrenci alacağını belirten Müdür Yiğit mesajında, “Geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizin okullarına, arkadaşlarına ve öğretmenlerine kavuştuğu yeni bir eğitim öğretim dönemine daha başlıyor olmanın sevinç ve heyecanını hep birlikte yaşıyoruz. Hem ilk kez okulla tanışan hem de okuluna yeniden başlayan sevgili öğrencilerimize, velilerine, arkadaşlarına ve bu onurlu mesleği seçen değerli öğretmenlerimize 2022-2023 Eğitim-Öğretim yılının başarılı ve hayırlı olmasını diliyorum. Öncelikle okullarımızın sorunsuz bir şekilde eğitim öğretime hazır hale getirilmesinde yaz tatili süresince koşar adımlarla çalışan değerli okul müdürü, öğretmen ve eğitim çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Tatil süresince tüm teşkilatımız okullarımızın yeni eğitim öğretim yılına hazır hale getirilmesi için büyük bir çaba ve gayret sarf etmiştir. 24 Ocak Elazığ depreminin hemen ardından yıkılan okullarımızın yerine yeni yapılan okullar ile güçlendirilmesine başlanan okullarımızdaki çalışmalara hız verilmiştir. Bu kapsamda 27 okul binası tamamlanmış olup bunların 12’si ilk kez bu yıl öğrencilerimize hizmet vermeye başlayacaktır. Ayrıca 28 okulumuzdaki güçlendirme çalışmaları bitirilmiş, riskli olduğu tespit edilen 11 okulumuzda güçlendirme ve yenileme çalışmaları başlatılmış, 32 okulumuz da büyük ve küçük onarımdan geçirilerek eğitime hazır hale getirilmiştir. Elazığ’da bulunan ve doğalgaz alt yapısı olan tüm okullarımıza doğalgaz bağlantısı sağlanmıştır. “Böylece Sayın Bakanımızın Mart ayı içerisinde ilimize yaptığı ziyarette verdiği eğitim yatırımları müjdesi sonrasında 69 yeni okul yapımı için de teknik çalışmalar müdürlüğümüz ve paydaş kurumlarımız tarafından yapılarak ihale süreçleri başlatılmıştır.” ifadelerini kullandı.

AdminAdmin