YEREL
Giriş Tarihi : 06-07-2023 08:31

Milletvekili Keleş, Elazığ İçin Yapılacak Sağlık Yatırımlarını Açıkladı

Milletvekili Keleş, Elazığ İçin Yapılacak Sağlık Yatırımlarını Açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile bir araya gelen AK Parti Elazığ Milletvekili Prof. Dr. Erol Keleş, görüşmeler neticesinde Elazığ’da yapılacak olan sağlık yatırımlarını açıkladı.

AK Parti Elazığ Milletvekili Prof. Dr. Erol Keleş, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile bir araya geldi.

Milletvekili Keleş, Bakan Koca ile yapılan görüşme sonucunda Elazığ’da sağlık alanında yapılacak olan çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu.

Bakan Koca'ya göstermiş olduğu ilgiden ötürü teşekkür eden Milletvekili Keleş, Elazığ’da yapılacak olan sağlık yatırımlarını şöyle sıraladı;

 “Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca ile yaptığımız görüşmeler neticesinde;

Eski Asker Hastanesi'nin (Rızaiye Ek Hizmet Binası) 200 yataklı 2. Basamak hastane olarak hizmete sunulması için işlemlere başlandı, süreç tamamlandıktan sonra hastanemiz hizmet vermeye başlayacaktır.

Yıkılan Sigorta Hastanesi'nin yerine; - Merkez Toplum Sağlığı Merkezi, - Aile Sağlığı Merkezi, - Özel binada sağlık hizmeti veren Yenimahalle 2 nolu Aile Sağlık Merkezi'nin (5 birimi) ve Yıldızbağları Aile Sağlık Merkezi'nin (2 birimi) taşınması, - 112 Acil Sağlık Hizmetleri Başhekimliği, - Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu, - Eğitim Merkezi Binaları ile UMKE ve Afet Depoları, - Konferans ve Toplantı Salonu, Arşiv ve Depoların Sigorta Hastanesi'nin yerine tahsis edilmesi için işlemlere başlandı.

Palu ile Kovancılar ilçelerine hizmet vermesi planlanan 150 yatak kapasiteli Palu-Kovancılar Devlet Hastanesi'nin en yakın zamanda ihaleye çıkılacağı ve kısa süre içerisinde yapımına başlanılacağı.

Fethi Sekin Şehir Hastanesi, Palu - Kovancılar Devlet Hastanesi ve Karakoçan Devlet Hastanesi'nde aciliyete binaen doktor ihtiyaçlarının ivedilikle karşılanıp, hizmet kalitesi daha da arttırılacaktır.

Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca’nın ilimiz sağlık yatırımlarıyla ilgili göstermiş olduğu yakın ilgi ve alakalarından ötürü kendilerine Elazığ halkı adına teşekkür ediyoruz” dedi.

AdminAdmin