YEREL
Giriş Tarihi : 25-03-2023 21:45

MHP’ye Elazığ’dan 21 Başvuru

MHP’ye Elazığ’dan 21 Başvuru

MHP’de milletvekilliği aday adaylığı başvuru süreci sona erdi. MHP Elazığ Milletvekilliği Aday Adayı için toplamda 21 isim aday adaylığı müracaatında bulundu.

Milliyetçi Hareket Partisi’nde milletvekilliği aday adaylığı başvuru süreci sona erdi. Seçimlerinin yaklaşmasıyla, siyasi partiler de seçim çalışmalarını hızlandırdı.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi’ne ve MHP Elazığ İl Başkanlığı’na yapılan müracaat sayıları da belli oldu. Yapılan müracaatlar sonucunda MHP Elazığ Milletvekilliği Aday Adaylığı için 21 isim müracaat etti.

 “PARTİMİZE OLAN BU TEVECCÜH BİZLERİ ZİYADESİYLE MUTLU ETTİ”

MHP Elazığ İl Başkanı Yunus Bal, MHP Elazığ Milletvekilliği aday adaylığı için başvuruda bulunanlara teşekkür etti. Başkan Bal, “14 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleşecek olan 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için, Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekilliği Aday Adaylık başvurularımız, 14 Mart tarihinde başlamış ve 21 Mart saat 17.00 itibari ile sona ermiştir. Bu doğrultuda, Elazığ Milletvekilliği Aday Adaylığı için yapılan incelemeler sonucu 21 kişi başvuru yapma hakkını kazanmıştır. Partimize olan bu teveccüh bizleri ziyadesiyle mutlu etmiş, hemşehrilerimizin teşkilatımıza olan ilgisi ve güveni sorumluluğumuzu daha çok arttırmıştır. Hamdolsun bizler bu sorumluluğun farkındayız ve bu inançla hareket ediyoruz. 14 Mayıs’ta önemli bir seçim gerçekleştireceğiz. İnşallah kadirşinas hemşehrilerimizin desteğiyle Elazığ'dan en iyi oy oranıyla ilimizi Ankara'da temsil etmek üzere Vekiller çıkaracağız. Listede olan, olmayan tüm kardeşlerimizle birlikte sahada bir bütün halinde çalışacağız. Halis niyetle, samimiyetle, içtenlikle çalışanı Allah da sever, kulu da sever. Unutmamalıyız ki, bizim için öncelikli olan davanın kendisidir. Davamız tüm makamların üstündedir. Bu duygu ve düşüncelerle, 28. Dönem Milletvekilliği Aday Adaylık sürecimizin hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyor, tüm aday adayı arkadaşlarımıza da canı gönülden başarılar diliyorum. Memleketinin dertleriyle dertlenen, meydana çıkıp bu yarışta bende varım diyen herkesi çok kıymetli buluyorum. İnşallah bu süreç hepimiz için hayırlı olacaktır. Adaylık sürecinde aday adaylarımız birbirini rakibi olarak görmeyecek, partimizi büyütmek için, kardeşlik hukuku içinde yarışarak, üç hilal sancağı daha da yukarı taşımak için mücadele edecektir. Rabbim bizleri mahçup etmesin” dedi.

 

İşte Elâzığ milletvekilliği İçin MHP’den müracaat yapan isimler;

AdminAdmin