YEREL
Giriş Tarihi : 14-08-2023 10:44

Konutu Ağır Hasar Alan Vatandaşlar Konteynere Yerleştiriliyor

Konutu Ağır Hasar Alan Vatandaşlar Konteynere Yerleştiriliyor

Elazığ Valiliği tarafından Kahramanmaraş depreminde kırsal kesimlerde evi hasar alan vatandaşların başvuru yapmaları halinde barınma ihtiyaçlarının konteynerlerde ve çadırlarda sağlanabileceği açıklandı.

6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş’ta 7.7 ve 7.6 büyüklüğünde yıkıcı depremler meydana geldi. Meydana gelen deprem Elazığ dahil çok sayıda ilde hissedildi. Depremin ardından Elazığ’da da çok sayıda bina ağır hasar aldı.

Elazığ Valiliği, depremin ardından evleri hasar alan vatandaşların İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’ne başvuru yaptığı taktirde barınma ihtiyaçları için konteyner sağlanacağını açıkladı. Elazığ Valiliği tarafından yapılan açıklamada, “6 Şubat 2023 Kahramanmaraş merkezli depremler neticesinde ilimiz kırsal kesimlerinde ağır hasar alan yapıların yıkımları devam etmektedir. Ağır hasarlı konutları yıkılan vatandaşlarımıza şartları taşımaları halinde; (sürekli ikametinin deprem öncesinde hasarlı konutta olması ve kira yardımına başvurulmaması) İlçelerde kaymakamlıklar, merkez köy ve beldelerde ise AFAD müdürlüğünce talepleri doğrultusunda konteyner/çadır verilmektedir" denildi.HABER MERKEZİ

mehmet karakılıçmehmet karakılıç