YEREL
Giriş Tarihi : 21-10-2022 23:25

Kırgızistan'da, Türk Dünyası Belgesel Film Festivali ödül töreni düzenlendi

Kırgızistan'da, Türk Dünyası Belgesel Film Festivali ödül töreni düzenlendi

Türkiye'de 14 Ekim'de Haliç Üniversitesi Konferans Salonu’nda yapılan 7. Türk Dünyası Belgesel Film Festivali'nin ödül töreninin Kırgızistan bölümü, başkent Bişkek'te gerçekleştirildi.

Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu öncülüğündeki 7. Türk Dünyası Belgesel Film Festivali'nin ödül töreninin Kırgızistan bölümü, Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi (KTMÜ) İletişim Fakültesi ev sahipliğinde yapıldı.

Etkinliğe, Türkiye'nin Bişkek Büyükelçisi Ahmet Sadık Doğan, Türk Dünyası Belgesel Film Festivali Tertip Komitesi Başkanı Menderes Demir, Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı Başkanı Közhan Yazgan, KTMÜ Rektörü Prof. Dr. Alpaslan Ceylan, KTMÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Asılbek Kulmırzayev, akademisyenler, öğrenciler ve davetliler katıldı.

Doğan, Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesinin öğrencileri sayesinde başarılı olduğunu belirterek, "Türk dünyasının dayanışması ve birliğini her zaman el üstünde tutan birer neferiyiz. Amacımız her alanda milletlerarası dayanışmayı ve iş birliğini geliştirmek ve güçlendirmektir." dedi.

KTMÜ Rektörü Prof. Dr. Ceylan da Türk Dünyası Belgesel Film Festivali'nde başarılı olan yönetmenlere, emeği geçenlere teşekkür ederek, daha fazla ödül almayı hedeflediklerini söyledi.

KTMÜ'nün 7. Türk Dünyası Belgesel Film Festivali'nin proje ortağı olduğunu ifade eden Demir, festivale katılan Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi İletişim Fakültesi'nden "Köprü" belgesel filmi birincilk, "Miras" belgesel filmi de jüri özel ödülüne layık görüldüğünü aktardı.

Etkinlikte, 7. Türk Dünyası Belgesel Film Festivali'nde dereceye giren genç yönetmenlere ödülleri takdim edildi.

AdminAdmin