YEREL
Giriş Tarihi : 07-06-2024 16:00

İMAR HAKSEN YOLU, DAHA KONFORLU HALE GETİRİLECEK

İMAR HAKSEN YOLU, DAHA KONFORLU HALE GETİRİLECEK

Elazığ Belediyesi tarafından, Abdullahpaşa Mahallesi İmar Haksen Yolu’nda ömrünü tamamlamış kilit parke yolların yerine sıcak asfalt serimi çalışması başlatıldı.

Elazığ’ın yaşam kalitesini yükseltmek hedefiyle önemli yatırımları şehre kazandıran Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları tarafından daha önce vaat edilen Abdullahpaşa Mahallesi İmar Haksen Yolu’nda, asfaltlama çalışmalarına başlandı.

Bu kapsamda Elazığ Belediyesi Fen İşleri ile Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekiplerinin daha önce altyapı çalışmalarını tamamladığı Abdullahpaşa Mahallesi İmar Haksen Yolu’nda asfaltlama çalışmalarına start verildi. TOKİ ve İmar Haksen Konutları, Şehit Piyade Binbaşı Zafer Kılıç Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Cumhuriyet Ortaokulu güzergâhlarına bağlantı yolu olarak kullanılan 400 metre uzunluğunda,12 metre genişliğinde olan kilit parke yolda, sıcak asfalt serimi ve bakımı gerçekleştiriliyor. Yolun; bakım, onarım, yenileme ve peyzaj düzenleme gibi çalışmaları kısa sürede tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunulması planlanıyor.

mehmet karakılıçmehmet karakılıç