YEREL
Giriş Tarihi : 29-04-2023 22:02

GENÇLİK MECLİSİ GENÇLERİN EMRİNDE

GENÇLİK MECLİSİ GENÇLERİN EMRİNDE

Elazığ Belediyesi bünyesinde hizmet veren Gençlik Merkezi,  her alanda ortaya koyduğu faaliyetlerle göz dolduruyor.

Gençlerin, şehir yönetiminde, karar alma mekanizmalarında bulunarak sosyal ve kültürel yaşamda rol almasını sağlamak amacıyla kurulan Elazığ Belediyesi Gençlik Merkezi, çalışmalarını sürdürüyor.

Ramazan süresince gençlerle yönelik iftar programları düzenleyen Gençlik Meclisinde görevli gönüllü gençler, bayramda evlerinde yalnız yaşayan  yaşlıların, konteyner kentte kala  depremzedelerin ve huzurevinde kalan hemşerilerimizin bayramını kutladı, şehitlerimizin kabrini ziyaret edip dualar okuyarak karanfiller bıraktı.

Sosyal ve kültürel çalışmalar yanında gençlerin şehir yönetimine katılma ve katkı sunmaya yönelik çalışmalarına da aralıksız devam etiklerini ifade eden Elazığ Belediyesi Gençlik Meclisi Başkanı Uğur Celayir, çalışmaları hakkında şu bilgileri verdi:

“Elazığ Belediye Başkanımız Sayın Şahin Şerifoğluları’nın öncülüğü ve himayelerinde kurulan Elazığ Belediyesi Gençlik Meclisi, kurulduğu günden bu yana gençlerimize ve hemşerilerimize yönelik projelerimizi hayata geçirdi. Gençlerimizi sosyal ve mesleki alanda başarılı olmalarına yönelik seminer ve eğitimler yanında sosyal çalışmalarımıza devam ettiriyoruz. Elazığ Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi yerleşkesinde bulunan merkezimizde gençlerimize yönelik faaliyetlerimizi sürdürmekle birlikte gençlerimizin buluşma noktası olarak da hizmet veriyor.”

Elazığ Belediyesi Gençlik meclisini ziyaret eden il yöneticileri ve siyasetçiler de yapılan çalışmaları takdir ediyorlar.

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğluları sık sık merkezi ziyaret edip çalışmalar hakkında bilgiler alırken siyasiler de merkezin çalışmalarına ilgisiz kalmıyor. 

Bu kapsamda Ak Parti Milletvekili adayı Prof. Erol Keleş, merkezi ziyaret ederek Gençlik Merkezi Başkanı Uğur Celayir’den bilgiler aldı.

Gençlik Merkezinin ilimiz gençliğine yönelik çalışmalarını takdirle izlediğini ifade eden Prof. Erol Keleş,  Başkan Celayir’e ve ekipte gören yapan gençlere teşekkür ederek başarılarının devamını diledi.

AdminAdmin