SPOR
Giriş Tarihi : 27-02-2023 11:24

Elazığ GSİM: Afetzedelerimizin Psikolojilerini Onarmak İçin Çalışıyoruz

Elazığ GSİM: Afetzedelerimizin Psikolojilerini Onarmak İçin Çalışıyoruz

6 Şubat tarihinde meydana gelen depremin merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler 11 ilde yıkımlara neden oldu.

Elazığ’da evleri ağır hasar alan vatandaşlar hem de deprem bölgesinden tahliye edilen depremzedeler Ahmet Kabaklı Öğrenci Yurdunda kalan 2000’i aşkın depremzede ağırlanıyor. Depremden etkilenen çocuklar, yetişkinler ve yaşlılar ile kurum bünyesinde çalışan 7 psikolog ilgilenerek hizmet veriyor. Aynı zamanda Sağlık İl Müdürlüğünden görevlendirilen 1 doktor,1 hemşire ve hali hazırda bekleyen bir ambulans bulunurken sağlık problemi olan depremzedelere müdahalede bulunuluyor.

Öte yandan Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Milli Eğitim İl Müdürlüğü’nün ortak başlattıkları Proje kapsamında yurttaki çocuklara kreş olanağı sağlandı.

Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Depremin merkez üssü olan Kahramanmaraş ve depremin etkilediği çevre illerden gelen depremzedelerimizin psikolojileri yıpranmış durumda. Biz Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak 7 psikoloğumuz ile bu kardeşlerimizin, çocuklarımızın yanlarında olarak psikolojilerini onarmaya çalışıyoruz. Ayrıca Sağlık İl Müdürlüğü tarafından görevlendirilen sağlıkçılar sayesinde olay yerinde müdahaleler hızlı bir şekilde yapılıyor. Yine depremzede çocuklarımız için yurdumuzda açmış olduğumuz kreşte ise eğitmenlerimiz tarafından çocuklar derslerine devam ediyorlar” denildi.

mehmet karakılıçmehmet karakılıç