SPOR
Giriş Tarihi : 27-08-2023 08:42

ELAZIĞ BOCCE TAKIMI TÜRKİYE  ŞAMPİYONU

ELAZIĞ BOCCE TAKIMI TÜRKİYE  ŞAMPİYONU

Anadolu Yıldızlar Ligi BOCCE Türkiye Şampiyonası Bartın'da düzenlendi.

Türkiye BOCCE, Dart ve Bowling Federasyonu’nun 2023 yılı faaliyet programında yer alan Anadolu Yıldızlar Ligi BOCCE Türkiye Şampiyonası 22-25 Ağustos tarihleri arasında Bartın'dagerçekleşti. 81 ilin katılım gösterdiği Analig BOCCE müsabakalarına katılan Elazığ kız takımıAntrenörleri Resul AĞIRTAŞ ve Resul CAN olan vesporcuları Zeynep Gülaçar, Hiranur Beşiktaş, Zeynep Sonay ve Hira Nur Irmakgösterdikleri mücadele ile Türkiye 1.si oldular.

Şampiyona, Bartın Milletvekili Sayın Yusuf Ziya Aldatmaz ile BOCCE Bowling ve Dart FederasyonuBaşkanı Sayın Faik Kapsız'ınsporculara ödüllerini taktim etmesi üzere son buldu.

Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak BOCCE’yebüyük bir emek ve destek veriyoruz. BOCCE takımlarımız 1. Ligde, BOCCE Gençlik ve Spor Kulübü sporcularımız milli takımlarda  ve aynı zamanda alt yapıda yetişen sporcularımız milli takıma göz kırpıyor. Elazığ BOCCE’de önemli bir yere geldi. Desteklerimiz her zaman devam edecek. Liglerde yer alan sporcu sayılarımız her geçen gün artıyor. Hem şehrimize hem de bizler adına büyük bir başarıyı kazandırdıkları için hem sporcularımız Zeynep Gülaçar, Hiranur Beşiktaş, Zeynep Sonay ve Hira Nur Irmak’ı hem de Antrenörleri Resul Ağırtaş ve Resul Can’ı tebrik ediyor başarılarının  daim olmasını diliyoruz” denildi.

mehmet karakılıçmehmet karakılıç