YEREL
Giriş Tarihi : 06-06-2024 00:45

ELAZIĞ BELEDİYESİ, KURBAN SATIŞ VE KESİM ALANINI AÇIKLADI

ELAZIĞ BELEDİYESİ, KURBAN SATIŞ VE KESİM ALANINI AÇIKLADI

Elazığ Belediyesi yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde kurban satış ve kesim alanını açıkladı. Elazığ Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Şehirler Arası Otobüs Terminali yanında bulunan 15 dönüm alan üzerine kurban satış ve kesim alanı oluşturulduğu bildirildi.

Elazığ Belediyesi, 16 Haziran’da başlayacak Kurban Bayramı öncesinde vatandaşların rahat ve huzurlu bir bayram geçirmeleri, halk sağlığının korunması, çevresel kirliliğin oluşmaması amacıyla hazırlıklarına başladı.

Şehirler Arası Otobüs Terminali yanında bulunan 15 dönüm alan üzerinde oluşturulan kurban satış ve kesim alanında, vatandaşların kurban ibadetlerini uygun koşullarda, rahat ve huzurlu bir şekilde gerçekleştirmeleri için hazırlıklara başlanıldı.

Zemin çalışması, kesim askı demirlerinin yerleştirilmesi, konteyner lavabolar ve banyoların kurulması, aydınlatma, su depoları ve su tesisatı kurulumu çalışmalarının başlatıldığı alanda 80 adet hayvan padoku kurulumu gerçekleştirilecek.

Elazığ Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, kurban satış ve kesim alanında veteriner, temizlik ve zabıta başta olmak üzere ilgili birimlerin nöbetçi ekiplerince bayram süresince kesintisiz hizmet verileceği belirtilerek oluşturulan kurban satış ve kesim alanı dışında kurban kesimine izin verilmeyeceği kaydedildi.

mehmet karakılıçmehmet karakılıç