YEREL
Giriş Tarihi : 26-05-2023 09:18

ELAZIĞ BELEDİYESİ KADIN MECLİSİ PALU’YA GEZİ DÜZENLEDİ

ELAZIĞ BELEDİYESİ KADIN MECLİSİ PALU’YA GEZİ DÜZENLEDİ

Elazığ Belediyesi Kadın Meclisi, “23. Gün Kültürel ve Tarihi Gezi Programı” kapsamında medeniyetler beşiği Palu ilçesine gezi düzenledi.

Elazığ Belediyesi Kadın Meclisi; kadınlara yönelik yapmış olduğu sosyal, kültürel ve bilinçlendirme çalışmalarının yanı sıra kadınları Elazığ’ın güzellikleri ile buluşturmak için çalışmalarına devam ediyor.

Bu kapsamda Kadın Meclisi, “23. Gün Kültürel ve Tarihi Gezi Programı” kapsamında medeniyetler beşiği Palu ilçesine kültür gezisi düzenledi.

Yoğun katılımla gerçekleştirilen gezi programına Elazığ Belediye Başkanı Nazif Bilginoğlu, Elazığ Belediyesi Kadın Meclisi Başkanı Nazende Çilem Erdem,  Kadın Meclisi üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Gerçekleştirilen geziden duydukları memnuniyeti dile getiren vatandaşlar ise kendilerine bu imkanı sağlayan Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

Palu Kalesi, Cimşit Bey Külliyesi, Ulu Cami, Kilise ve Palu Köprüsü’nü gezen vatandaşlar bol bol hatıra fotoğrafı çektiler.

ERDEM: “VATANDAŞLARIMIZI İLİMİZİN TARİHİ VE KÜLTÜREL MİRASI İLE BULUŞUYORUZ”

Gezi sonrası açıklamalarda bulunan Elazığ Belediyesi Kadın Meclisi Başkanı Nazende Çilem Erdem, kadınlara sosyal ve kültürel çalışmalar kapsamında Elazığ’ın tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini tanıtmak, kadınların sosyalleşmesine katkıda bulunmak amacıyla gezi programını düzenlediklerini söyledi. 

Kadın Meclisi Başkanı Erdem konuşmasında, “Elazığ Kadın Meclisi olarak, şehrimiz gelişmesine katkı sunacak kültürel, sosyal ve çevre konulu etkinlikler düzenlemeye devam ediyoruz. Şehrimizin imar ve ihyasında değişimlere vesile olan Belediye Başkanımız Sayın Şahin Şerifoğulları Beyefendi'nin vesilesiyle kültürel ve tarihsel bir hizmeti daha hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Yüreklerimizde yer edinen, şehrimizin plakasıyla başlattığımız “23. Gün Kültürel ve Tarihi Gezi Programı” kapsamında vatandaşlarımızı ilimizin tarihi ve kültürel mirası ile buluşuyoruz. İlkini medeniyetler beşiği Palu ilçemize yaptığımız geziye vatandaşlılarımız yoğun bir katılım gösterdi. Bir sonraki gezimiz için ayın 23’ünü iple çeken vatandaşlarımızla birlikte aynı heyecanı duyuyoruz. Bugün onlarca faaliyetimizden biri olan Palu gezimizde, çok kıymetli vatandaşlarımız ve üyelerimiz ile birlikte olmak ve onlara unutamayacakları anılar bırakmak ve güzel bir gün geçirmelerine vesile olmak bizleri çok mutlu etti. Bu tür gezi programlarımıza imkanlarımız el verdiği ölçüde devam edeceğiz. Geziye katılmak isteyen vatandaşlarımız bizlere sosyal medya hesaplarımız üzerinden ulaşabilirler. Bu imkanı bize sunan Belediye Başkanımız Sayın Şahin Şerifoğulları'na şükranlarımızı sunuyoruz.” dedi.

 

 

mehmet karakılıçmehmet karakılıç