YEREL
Giriş Tarihi : 24-11-2022 17:35   Güncelleme : 24-11-2022 17:37

Başkan Kavaklı: Sorunlar Yerinde Dinlenilmelidir

Başkan Kavaklı: Sorunlar Yerinde Dinlenilmelidir

HÜDA PAR Elazığ İl Başkanı Yasin Kavaklı ve beraberindeki heyet, Gözebaşı köyü Yeşilyurt mezrasında yaşanan 14 evin hırsızlık durumunu yerinde inceleyip vatandaşlarla buluştu.

HÜDA PAR Elazığ İl Başkanı Yasin Kavaklı ve beraberindeki heyet, Gözebaşı köyü Yeşilyurt mezrasını ziyaret etti. Köyde yaşanan 14 evin hırsızlık durumunu yerinde inceleyen ve yaşanan hırsızlık olayı ile ilgili mağdurlardan bilgi alan Kavaklı, Elazığ`da birçok hırsızlık olaylarının meydan geldiğini, Yeşilyurt mezrasında yaşananın tam bir talan olduğunu, yanlış bilgi verilmek suretiyle yetkililerin vatandaşlara ikinci bir mağduriyet yaşattığını belirtti.

KAVAKLI: ELAZIĞ`DA HIRSIZLIK MESELESİ CİDDİ BİR PROBLEM HALİNE GELDİ

Mağdurlarla yaptığı görüşmenin ardından konuşan Kavaklı, “HÜDA PAR Elazığ İl Teşkilatı olarak gelip mağdur olan kardeşlerimize geçmiş olsun ziyaretinde bulunduk. Buradaki kardeşlerimizin evlerine ve mallarına verilen zararı ve mağduriyeti yerinde gördük. Şu anda Elazığ`da hırsızlık meselesi ciddi bir problem haline geldi. Gün yok ki biz bir hırsızlık olayı ile karşı karşıya kalmayalım. Bizler HÜDA PAR olarak şunu ifade ediyoruz. Devletin asli görevi halkın, can, mal, akıl, din ve nesil emniyetini sağlamaktır. Buradaki vatandaşın eşyaları çalınmış, malına zarar verilmiştir. Bu mağduriyet halkı üzmüş ve endişe verici bir duruma getirmiştir. 'Mallarınız, eşyalarınız bulundu ve hırsızlar yakalandı' diye vatandaşlara haber verilmiş ve ikinci bir mağduriyet daha burada yaşanmıştır. Bu durum basına da verilmiştir. Buradaki vatandaşlar 'Eşyaları bulundu, hırsızlar yakalandı' diye bunun sevincini yaşarken, 'Yok bunlar sizin eşyalarınız değildi, bu hırsızlar daha önce başka bir yeri soyan hırsızlarmış' diye kendilerine bu şekilde geri dönüş yapılmış” dedi.

KAVAKLI: SORUNLARI YERİNDE DİNLENİLMELİDİR

Yetkilileri seslenen Kavaklı, "Yetkililer yükümlülüğünü yerine getirmelidir. Mağduriyeti giderebilmek için buradaki vatandaşları ziyaret edilmeli, sorunları yerinde dinlenilmelidir. Toplamda 500-600 bin TL`lik maddi bir mağduriyet oluşmuş durumdadır. Vatandaş sahipsiz bırakılmamalıdır. İlgisizlikten dolayı vatandaş mülkiyetini satıp buradan çıkmayı dahi düşünüyor. Güvenlik zaafiyeti varsa bu zafiyet giderilmelidir. Yapılması gereken tedbirler alınmalıdır. Öncelikli olarak halkın yanında olduğunuzu hissettirmelisiniz. Umut ediyoruz ki bu mağduriyetler giderilsin, hiçbir şey yapamıyorsanız dahi buyurun gelin çaylarını için" dedi

mehmet karakılıçmehmet karakılıç