YEREL
Giriş Tarihi : 01-06-2024 10:03

BAŞKAN ALAN, KENT KONSEYİ’Nİ ZİYARET ETTİ

BAŞKAN ALAN, KENT KONSEYİ’Nİ ZİYARET ETTİ

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İdris Alan, Kent Konseyi Başkanlığını ziyaret etti.

Geçtiğimiz gün gerçekleştirilen Genel Kurulda Kent Konseyi Başkanı seçilen Nafiz Koca’ya hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdiğini ifade eden Başkan Alan; “Kent Konseyi Başkanlığına seçilen değerli dostum ve arkadaşım Nafiz Koca, ilimizin sorunlarını her platformda dile getiren duyarlı bir gazeteci arkadaşımızdır. Kendisinin Kent Konseyi Başkanlığı görevinde de önemli projelere imza atacağına inanıyorum. Bugün kendisine hem hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk hem de şehrimizin sorunları ve çözüm yollarını istişare ettik. İnşallah bundan sonra da kendileriyle birlikle Elazığ’a önemli hizmetleri gerçekleştireceğiz” dedi.

Kent Konseyi olarak Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İdris Alan’ı ağırlamaktan büyük bir onur ve mutluluk duyduklarını ifade eden Kent Konseyi Başkanı Nafiz Koca, “Büyüğümüz, abimiz dostumuz saygıdeğer İdris Başkanımızı hayırlı olsun ziyaretleri kapsamında ağırlıyoruz.  Tabii bu hayırlı olsun ziyaretleri vesilesiyle ister istemez sorunlar yumağı olan Elazığ’la ilgili sorunlar ve çözüm önerileriyle alakalı da kendileriyle fikir teatisinde bulunduk. Değerli başkanım bizleri hem ziyaret ettiler hem de bu ziyaretlerinde önemli bir müjde verdiler.  Günlerden beri Elazığ'da gerginliğe neden olan somun ekmek fiyatlarıyla alakalı devlet otoritesi ile sivil otoritesinin karşı karşıya gelmemesi adına bir uzlaştırıcı ve kanaat önderi olarak ekmek fiyatlarına ortak bir paydada buluşulmasını sağladı.  Alınan kararla hem esnaflarımız hem de vatandaşımız korundu. Bu anlamda çözüm bekleyen önemli bir probleminin çözümüne sunmuş olduğu katkılarından dolayı değerli başkanıma şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Elazığ'ın özlediği tablonun da uzlaşı kültürü olduğuna dikkat çeken Kent Konseyi Başkanı Nafiz Koca,  “Ticaret ve Sanayi Odası, Elazığ'ın en büyük Sivil Toplum Örgütü olması hasebiyle şehirde en güçlü ve en saygın bir kuruluş. Sayın Başkanımızın, bu görevinden aldığı sorumluluk ve kanaat önderliği vasfıyla, sivil toplumla devlet otoritesi arasında köprü görevi ifa ederek uzlaştırıcı bir tavır ve ortak akılla sorunu çözmesinden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum.” Dedi.

mehmet karakılıçmehmet karakılıç