YEREL
Giriş Tarihi : 16-05-2023 10:36

AÜB ÜNİVERSİTE TANITIM VE TERCİH FUARI 18 MAYIS’TA FÜ’DE YAPILACAK

AÜB ÜNİVERSİTE TANITIM VE TERCİH FUARI 18 MAYIS’TA FÜ’DE YAPILACAK

Anadolu Üniversiteler Birliği üyesi olan Fırat Üniversitesi, 18 Mayıs 2023 Perşembe günü devlet ve vakıf üniversitelerinin katılımıyla "Üniversite Tanıtım ve Tercih Fuarı" düzenleyecek.

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesinde, 16 devlet ve vakıf üniversitesinin katılımıyla 18 Mayıs 2023 Perşembe günü Fırat Üniversitesi Rektörlük Yerleşkesi'nde "Üniversite Tanıtım ve Tercih Fuarı"nın gerçekleştirileceğini ifade etti.

Fırat Üniversitesi ve diğer üniversitelerin uzman personelleri tarafından desteklenen tanıtım stantları, Rektörlük kampüsünde açılacak olup, bu fuarı ziyaret edecek öğrencilere ve ailelerine üniversitelerin sunmuş olduğu bölüm ve programlar, imkanlar, ulaşım ve barınma olanakları gibi çeşitli konularda bilgi sunulacak.

Ayrıca, Fırat Üniversitesi, diğer şehirlerde düzenlenecek "Üniversite Tanıtım ve Tercih Fuarları"na da 26 Mayıs 2023 tarihine kadar katılım sağlayarak, Fırat Üniversitesi'ni daha fazla öğrencinin tercih etmesi için fırsatlar yaratmayı hedeflemekte.

Fırat Üniversitesi’nden yapılan açıklamada; "Üniversite Tanıtım ve Tercih Fuarı", 18 Mayıs 2023 Perşembe günü Rektörlük yerleşkesinde 09.00 ile 18.00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. Bu özel etkinliğe tüm öğrenciler ve aileleri davetlidir” denildi.

mehmet karakılıçmehmet karakılıç