YEREL
Giriş Tarihi : 11-02-2023 10:02

Aksa Doğalgaz’dan Elazığ’a İkinci Uyarı: Kombi Kapatılmazsa 15 Gün Süreyle Kullanılamayacak

Aksa Doğalgaz’dan Elazığ’a İkinci Uyarı: Kombi Kapatılmazsa 15 Gün Süreyle Kullanılamayacak

AKSA Elazığ Doğalgaz’dan Elazığ için uyarı yapıldı. AKSA’dan yapılan açıklamada; “Lütfen kombi ve kazanınızı 20:00'a kadar kapatınız. Aksi halde şehrimizde 15 gün süreyle doğal gaz kullanılamayacaktır” denildi.

6 Şubat Pazartesi günü saat 04.17’de Kahramanmaraş ili Pazarcık ilçesinde 7.7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. İlk depremin ardından aynı gün içerisinde yine Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde 7.6 büyüklüğünde ikinci bir deprem daha yaşandı. Depremin ardından bölgede çalışmalar hız kesmeden devam ederken doğalgaz tüketimi konusunda da kısıtlanmaya gidilmişti. AKSA Elazığ Doğalgaz tarafından yapılan açıklamaya göre depremzedelerin hızla doğalgazla buluşturulabilmesi Elazığ’da gaz akışının kesilmemesi için 2 gün süreyle gazın 19:00-22:00 arasında kullanılması gerektiği ifade edildi. AKSA Doğalgaz tarafından yapılan açıklamada; “BOTAŞ hattının tamir işlemi bitirilene kadar afet bölgelerindeki depremzedelerin hızla doğal gazla buluşturulabilmesi ve Elazığ'da gaz akışının kesilmemesi için 2 gün süreyle gazın 19:00-22:00 arasında kullanılması ve hayati önem haricinde tüketim gerçekleştirilmemesini bildiririz” dedi.

AKSA DOĞALGAZ’DAN ELAZIĞ’A İKİNCİ UYARI

AKSA Elazığ Doğalgaz’dan ikinci bir uyarı daha geldi. Firma tarafından yapılan açıklamaya göre kombi ve kazanların 20:00’a kadar kapatılmadığı takdirde 15 gün süreyle doğalgazın kullanılamayacak.

AKSA Elazığ Doğalgaz tarafından yapılan açıklamada; “Lütfen kombi ve kazanınızı 20:00'a kadar kapatınız. Aksi halde şehrimizde 15 gün süreyle doğal gaz kullanılamayacaktır. Tamir işlemi tamamlanınca tekrar bilgi verilecektir” denildi.

AdminAdmin