YEREL
Giriş Tarihi : 30-08-2022 23:43   Güncelleme : 30-08-2022 23:44

30 Ağustos Zafer Bayramı Resepsiyonu Düzenlendi

30 Ağustos Zafer Bayramı Resepsiyonu Düzenlendi

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. Yıldönümünde Elazığ Valiliği tarafından resepsiyon düzenlendi.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. Yıldönümü dolayısıyla Elazığ Valiliği resepsiyon düzenledi. Bir otelin havuz başında gerçekleştirilen resepsiyona, Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman, Elazığ CHP Milletvekili Gürsel Erol, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, siyasi parti başkanları, askeri ve mülki erkan, STK temsilcileri, şehit yakınları ve gaziler katıldı. Resepsiyonda Vali Ömer Toraman ve eşi Neşe Toraman davetlileri karşıladı.

Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından program, Vali Toraman’ın günün anlam ve önemini ifade eden konuşmasıyla devam etti.

Vali Toraman yaptığı konuşmada: “Bugün büyük zaferin 100. Yıl dönümünü hep birlikte kutluyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş sürecinde büyük fedakarlıklarla, büyük zorluklarla yürütülen milli mücadelenin taçlandırıldığı günün yıl dönümündeyiz. 26 Ağustos’ta Afyon’da başlayan taarruzla 30 Ağustos’ta Dumlupınar’da meydana gelen Başkomutan Meydan Muharebesi ile neticelenen çok büyük bir askeri başarının yıl dönümündeyiz. Dünya tarihinin son dönemlerde kaydettiği en önemli meydan muharebelerinden bir tanesi. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başkomutanlığında kıymetli silah arkadaşları ile ve fedakar vatan evlatları ile birlikte zafer ile taçlandırdığı günün yıl dönümündeyiz. Böyle bir millete mensup olmak bizler için büyük gurur vesilesi” ifadelerini kullandı.

Başkan Şahin Şerifoğulları, “Tarihi nice zaferlerle dolu olan milletimiz yokluklar içerisinde kazanmış olduğu büyük bir zaferin 100. Yıl dönümünü hep birlikte gururla, onurla kutluyoruz. Bizler 1071 Malazgirt savaşında Anadolu’nun kapılarını bizlere açan, Anadolu’yu yurt eden Alparslan’ın, Osman Gazi’lerin Kostantiniye’yi İslam ve Türk yurdu haline getiren Fatih Sultan Mehmet Han’ların, Yavuz’ların, Kanuni’lerin, Abdülhamid Han’ların torunlarıyız. Bizim ecdadımız 3 kıtada 600 yıl boyunca adalet ile hükmetmiş gittiği her yere adaleti huzuru barışı getirmiş bir ecdadın torunlarıyız. 1900’lü yılları itibariyle de millet olarak bir var olmak mücadelesi içerisinde varlığımızı sürdürmenin istiklal ve istikbalimizi korumanın gayreti içerisinde olduk. Özellik kurtuluş savaşını başlatan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşları milletimiz ile birlikte, birlik ve beraberlik içerisinde büyük bir mücadele verdiler. Sonunda da büyük bir kahramanlık örneğini sergileyerek savaşı zaferle sonuçlandırarak Anadolu’yu bizlere tekrar yurt ettiler. Biz büyük zaferi bizlere armağan eden başta Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle şükranla minnetle yad ediyoruz” diye kaydetti.

AdminAdmin